×

Endüstriyel Monitörler

ENDÜSTRİYEL MONİTÖRLER

Endüstriyel monitör dendiğinde aklımıza evimizde kullandığımız monitörlerden tamamen farklı ekranlar akıllara gelmelidir. Bu kapsamda kullanılacak olan monitörler tamamen firma veya işletmenin karar vereceği görüntüleri uzun süreli olarak yayınlayacaktır. Endüstriyel monitörler uzun süre açık kalacağından dolayı bu yapıya uygun malzemeler kullanılmalıdır. Aynı şekilde gelen elektrik akımını da doğru ayarlayarak 7/24 açık kalmaya dayanmaya yönelik monitörler olmaktadır. Dolayısı ile evde kullandığımız günlük televizyonlardan çok daha farklı olmaktadır. Bir diğer fark ise ekran yapısıdır. Genellikle çerçeveleri çok ince olur. Monitörlerin alt kısmı olmaz. Duvarda kullanılacağından dolayı hafif malzemeler tercih edilmektedir. Böylece sürekli olarak duvarda kalacak olan televizyon zaman ile duvar aşındırmayacak, uzun yıllar boyunca 7/24 çalışarak yerine durabilecek.

Endüstriyel Monitör Avantajları

Endüstriyel monitörler genellikle LED ekranlardan yapılmaktadır. LED ekranlar ise düşük güç tüketimi ile en çok tercih edilen ekranların arasında yer almaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz üzere endüstriyel alanda kullanılacak olan monitörler uzun süre açık kalabilir. Bu yüzden elektrik tüketimi en az olan endüstriyel monitör tercih etmek en mantıklı hareket olacaktır. Üstelik LED ekranlar 100.000 saat ve daha üzeri çalışma imkanına sahiptir. Böylece uzun yıllar boyunca herhangi bir tamir ve değişim gerekmeden monitör kullanımını sağlayabilirsiniz. Duvara montelenen ekranlar estetik bir görünüş sağlayarak ofis veya işletme alanlarınızda güzelliği ön plana çıkarır. Böylelikle görüşmeye veya alışverişe gelen müşterileriniz için  disiplin ve işini iyi yapan bir işletme profiline bürünebilirsiniz.

Endüstriyel Monitör Özellikleri

Endüstriyel monitörler, LED ekranlar üzerine yapıldığı için özelliklerini sizlere kolay bir şekilde aktarabiliriz.

  • 100.000 saate kadar kesintisiz kullanım ömrü.
  • Kötü hava koşullarında sorunsuz çalışma prensibi.
  • Tozlu ve kirli ortamlarda arıza yapmadan çalışabilmesi.
  • Hafif malzemelerin kullanılması.
  • Kaliteli malzemelerin kullanılması.
  • Düşük maliyet.
  • Düşük enerji tüketimi.

Yukarıdaki tüm özelliklerden sorunsuz bir şekilde faydalanabiliyorsunuz. Her endüstriyel monitör hemen hemen aynı özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Dolayısı ile işletmeler için en uygun olan monitör tipleridir. Böylece uzun süreler boyunca açık tutarak bozulmalar ile karşılaşmazsınız. Üstelik uzun süre çalıştırmanıza rağmen düşük elektrik tüketimi elde edersiniz.

Bir cevap yazın